Simona Halep, declaratie SOC inaintea meciului care o poate face nr. 1 WTA

Simona Halep s-a calificat, luni, in sferturile de finala de la Wimbledon dupa ce a trecut in “optimi” de Victoria Azarenka, fost lider mondial, scor 7-6 (7-3), 6-2.?Va juca marti, in sferturile de finala, cu Johanna Konta. Daca se va impune, Simona Halep va deveni nr. 1 WTA.

Simona Halep a oferit prima reactie inainte jocului de marti cu Johanna Konta.
SIMONA HALEP – VICTORIA AZARENKA 7-6, 6-2 in “optimi” la WIMBLEDON 2017. “Sfert” cu Johanna Konta
“Nu-mi fac probleme ca publicul britanic va fi impotriva mea. Ma astept la asta. Iau fiecare meci asa cum vine, acum urmeaza partida cu Johanna Konta si ma concentrez pe acest duel. N-am mai jucat niciodata cu ea pe iarba, stiu ca va fi dificil, dar sunt increzatoare. In aceasta perioada ma simt puternica, am incredere in fortele mele. Habar nu aveam ca sunt la un meci de locul 1! Sunt foarte fericita de cum am condus meciul cu Victoria …