WTA Madrid. Simona Halep, calificare in optimi, la a sasea minge de meci. Urmatoarea sa adversara va fi din familia Pliskova

SIMONA HALEP s-a calificat fara probleme in turul trei la Madrid, dupa doar 73 de minute de joc. Primul set a fost fara istoric, 6-0 pentru numarul 1 mondial, in doar 22 de minute, si doar in partea secunda belgianca i-a pus ceva probleme, insa si aici romanca a pastrat tot timpul o marja de siguranta, iar scorul setului doi a fost 6-3.
De fapt, Simonei i-a fost ceva mai greu sa inchida meciul, ea reusind break-ul care a pus capat partidei abia la a sasea minge de meci.
Urmatoarea adversara a lui Halep va fi cehoaica Kristina Pliskova, sora mai slab clasata a Karolinei, care a eliminat-o cu 7-5, 6-2 pe iberica Sara …