VIDEO Momente incredibile cu Novak Djokovic – Liderul mondial a cedat presiunii în finala US Open și a plâns în hohote – Tenis

Și-a dorit cucerirea Marelui Slam și a fost atât de aproape de a reuși (la o singură victorie distanță). Novak Djokovic a fost învins în finala de la US Open, iar la 5-4 pentru Daniil Medvedev în setul trei a oferit imagini greu de imaginat.

Aflat în pauza dintre gameuri, Novak și-a ascuns fața în prosop și a început să plângă în hohote. Presiunea a fost una imensă chiar și pentru un jucător atât de puternic mental pentru Nole.

La 2-0 la seturi și 5-4 pentru Medvedev, sârbul a plâns pe bancă, iar lacrimile au putut fi văzute chiar și când liderul mondial s-a deplasat pe teren, acolo unde aștepta serviciul lui Medvedev.

Rusul s-a impus în trei seturi, scor 6-4, 6-4, 6-4, iar cel puțin pentru moment Nole rămâne la egalitate de titluri majore cucerite cu Roger Federer și Rafael Nadal (toți au câte 20).