Adrian Mutu a revenit la Fiorentina si a marcat un gol in meciul cu Genoa, scor 3-1

spot_img

Știri din aceeași categorie

DISTRIBUIE!

Atacantul Adrian Mutu a revenit in echipa Fiorentinei dupa accidentarea suferita la genunchi, a marcat un gol si pasat decisiv la prima dintre reusitele gazdelor in meciul desfasurat pe teren propriu, cu Genoa, incheiat cu scorul de 3-1, informeaza Gazzetta dello Sport.

Fiorentina a deschis scorul prin Santana, in minutul 19, dupa o pasa a lui Mutu, iar atacantul roman a marcat in minutul 30. El a fost inlocuit in minutul 72 cu Donadel. Pentru gazde a mai inscris Pazzini, in minutul 56, iar pentru Genoa a inscris Masiero, in minutul 83.

Mutu s-a accidentat in meciul cu AS Roma din 24 februarie, cand a suferit o intindere a ligamentului colateral intern al genunchiului stang si a purtat o atela pentru ca genunchiul sau sa fie imobilizat. Initial se estima ca el va fi indisponibil pentru aproximativ patru saptamani, dar a revenit pe teren mai devreme.

Clasament: 1. Inter 67p, 2. Roma 61p, 3. Juventus 51p (27 jocuri), 4. Fiorentina 50p.