Atletico Madrid, in sferturile Ligii Campionilor, dupa 4-2 cu Leverkusen, in urma penaltiurilor

spot_img

Știri din aceeași categorie

DISTRIBUIE!

Campioana en-titre a Spaniei si vicecampioana Europei, Atletico Madrid, s-a calificat cu dificultati in sferturile Ligii Campionilor. Cu toate ca au dominat jocul, elevii lui Diego Simeone, au avut nevoie de loviturile de departajare pentru a trece de Bayer Leverkusen.
Condusa cu 1-0, in urma infrangerii din meciul tur, Atletico Madrid a marcat destul de repede, in returul de pe propriul teren. Inchizatorul Mario Suarez a inscris pentru 1-0, inca din minutul 27. Cu toate ca au mai ratat alte cateva ocazii, madrilenii nu au reusit sa mai schimbe scorul, respectiv sa le dea nemtilor lovitura de gratie, nici macar in cele 30 de minute de prelungiri.
La loviturile de departajare, scorul a fost unul strans pana la finalul seriei de 5 executii. In cele din urma ratarea lui?Kiessling a pecetluit soarta meciului.?Pentru Atletico Madrid au marcat Griezmann,?Suarez si Torres, in timp ce Raul Garcia si Koke au ratat. Pentru Bayer Leverkusen au marcat Rolfes si Castro, iar …