Gigi Becali, reactie nervoasa la meciul FCSB – CFR Cluj. “M-am rugat la sfinti, la Maica Domnului”

FCSB?si?CFR Cluj?s-au anulat reciproc pentru a patra oara la rand, la capatul unui peci pe muchie de cutit. Derby-ul de duminica s-a incheiat 1-1, acelasi scor din celelalte 3 intalniri de pe parcursul sezonului, iar bucurestenii pot fi considerati in mare parte castigatori ai titlului de campioni. Cu 3 etape ramase de jucat din play-off, ros-albastrii raman pe primul loc in clasament, la doua puncte peste ardeleni.

Djokovic a deschis scorul cu FCSB in minutul 76, cand a prins un sut fenomenal din afara careului. La acest scor, CFR Cluj trece pe primul loc si devenea favorita la titlu. Incarcatura acestui moment l-a facut pe Gigi Becali sa aiba o izbucnire. Patronul FCSB si-a parasit nervos locul, a intrat sa urmareasca reluarea fazei, dar a revenit dupa cateva minute.
Finantatorul FCSB, Gigi Becali, a declarat, duminica, dupa egalul inregistrat de formatia sa in meciul cu CFR Cluj, ca s-a rugat la sfinti, la Maica Domnului si la Dumenzeu sa nu piarda si considera ca echipa antrenata de Nicolae Dica este cu o mana pe titlul de campioana.

“Am avut emotii mari pana au marcat ei golul. Dupa ce au marcat golul am zis asta e, e fotbal, ce sa mai… Asa vrea Dumnezeu. Dupa aia am avut ganduri, am zis, poate nu ma lasa Maica Domnului, m-am rugat la sfinti, la Dumnezeu, am zis Ca asa m-am rugat si data trecuta cand am marcat in prelungiri. Am zis . Si m-a ascultat, si mi-a dat. Astazi, nu mai credeam. Am zis ca poate nu merit. Si uite ca m-a iubit Hristos si Maica Domnului si am egalat. Un gol care face cat un campionat. Inca nu e terminat, dar avem golaveraj plus cinci peste ei, nu pot sa marcheze cu Viitorul cinci goluri sau cu Astra”, a declarat Becali, la Arena Nationala.
Becali a spus ca echipa sa a jucat biine in prima repriza, dar in cea de-a doua a fost pe teren doar CFR Cluj.
“Sunt multumit de jocul echipei din prima repriza. In a doua repriza ei au avut un plus. In prima repriza noi trebuia sa marcam. A fost un Budescu care nu a fost in forma, un Gnohere care nu a fost in forma, a fost un meci de mare lupta. In a doua repriza, noi nu am mai jucat nimic, au …