Simona Halep – Johanna Konta in sferturile de finala de la Cincinnati, sambata, de la ora 2:00

SIMONA HALEP JOHANNA KONTA. Johanna Konta, locul 7 WTA si cap de serie numarul 7, a invins-o, joi, pe Dominika Cibulkova din Slovacia, locul 11 WTA si cap de serie numarul 11, reusind calificarea in sferturile de finala ale turneului de categorie Premier 5 de la Cincinnati, unde o va intalni pe Simona Halep. Konta s-a impus cu scorul de 6-3, 6-4 in meciul cu Cibulkova, dupa o ora si 42 de minute de joc.
SIMONA HALEP JOHANNA KONTA. Johanna Konta a invins-o pe Simona Halep in sferturile de finala de la Wimbledon, dupa ce in aprilie fusese invinsa de romanca la Mamaia, in partida din Fed Cup. Meciul SIMONA HALEP JOHANNA KONTA va fi LIVE VIDEO ONLINE STREAM la DIGI SPORT.
SIMONA HALEP JOHANNA KONTA. Calificarea in sferturi este recompensata la Cincinnati cu …